reklam
reklam

SON DAKİKA

Haberde Gündem
reklam

25.-26.Dönem İST. 1. Bölge Milletvekili adayı Mimar Metin Ağırman Baskıcı bir anaysa demokratik anayasa değildir dedi.

25.-26.Dönem İST. 1. Bölge Milletvekili adayı Mimar Metin Ağırman Baskıcı bir anaysa demokratik anayasa değildir dedi.
Bu haber 30 Mart 2017 - 0:09 'de eklendi ve 1.828 views kez görüntülendi.

HAYIR!

25.-26.Dönem İst .1.Bölge  Milletvekili adayı Mimar /Mühendis Metin Ağırman

Memleket meselesidir özgürlüğe adalete insanlığa denk düşecek bir Anayasa için hayır diyeceğiz Oldu bitti ye getirilen anayasa değişikliklerine hayır diyoruz  dedi   ve  şöyle  devam etti…..

Anayasa  sadece oy çokluğuyla hazırlanmaz

Oy çokluğu ile adalet sağlanmaz

Adaletin belli kuralları  vardır.

Önemli olan hak arayışımızın  hiç bir engel tanımadan tesis edilmesidir.

Oy çokluğu ile  bir çok yanlış kararlar alınmaktadır. bunlardan dönülmesi için  Bağımsız  yargıya    ihtiyaç vardır . Hakim  güvencesi olmayan  bir ülkede  Yargı Yönetenlerin baskısı altında kalıyorsa orada  tarafsız  yargıdan bahsetmek mümkün mü?
Türk milleti adına  karar  veren  yargı Türk milleti adına  bağımsızlığının  ilamıdır. Karar alan Mahkemeler  Türk milletinin tamamını ilgilendiren değerleridir. Neyin suç olduğu  nelerin suç olmadığı dini örfi  ve bilimsel çağdaş değerlerle  güçlendirilen hukuk düzeni  hak  ve hukukla çözüleceği kendi belirlediği anayasal düzen  ve onun bağlandığı Anayasaya  bağlıdır. Anayasa çoğunluğun anayasası olursa orada Adaletten bahsetmek mümkün değildir.

Baskıcı  bir anaysa  demokratik anayasa değildir. Olağan üstü yetkilerle  donatılan bir kişi Anayasal düzenin üzerinde hatta ona  müdahale ederek tahakküm altına alıyorsa  farklı seslere  ve düşüncelere  dahi tahammül edemiyorsa o  faşizan bir tutum  sergiliyor demektir. istediğimiz  tam demokratik  bir ülke Kararların hızlı alınması değil doğru alınması daha  doğru olacaktır.

Kısa süreli istikrar  göreceli  bir durumdur .Biz uzun süreli  ve sürekli bir istikrar istiyoruz

100 yıllık birikimlerimizi bir çırpıda yok sayan bütün zihinlerde  gerçekler yerine yalan yanlış bilgileri koyan bir yönetim istemiyoruz.

Ağzından çıkanı kulağı duyacak  bir  siyaset istiyoruz

Ezilenin değil ezenin  hukuku üstün geliyorsa  orada  ileri demokrasi yoktur

er yada geç doğrular anlaşılacaktır Ancak bu kadar yanlışa göz yuman hatta şuurunu  yitirmiş yanlışların peşinde  koşanların bu toplumda   bir daha   başka  iddiası olmayacaktır

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA