reklam
reklam

SON DAKİKA

Haberde Gündem
reklam

D vitamini takviyesinin en kolay yolu nedir?

Londra’da Queen Mary Üniversitesi’nden araştırmacılar ise, una D vitamini takviyesi yapmanın, günlük dozu almanın en kolay yolu olduğunu söylüyor

D vitamini takviyesinin en kolay yolu nedir?
Bu haber 08 Mart 2017 - 17:20 'de eklendi ve 1.776 views kez görüntülendi.

1 / 11

D vitamininin faydaları saymakla bitmiyor. Kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor ve çinkonun vücut tarafından emilmesini kolaylaştıran D vitamininin en büyük kaynağı ise güneş.

2 / 11

Kışınsa vücudumuzun ihtiyaç duyduğu D vitaminini karşılamak için doğru besinleri tüketmek veya vitamin hapları kullanmak gerekir.

3 / 11

D vitamininin sağlık üzerindeki etkisinin tahmin edilenden çok daha önemli olduğunu ortaya koyan araştırmacılar, düzenli D vitamini takviyesinin de çok kolay bir yolu olduğunu söylüyor.

4 / 11

Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre; D vitamini ihtiyacını karşılamanın en kolay yolu, evde kullandığınız una biraz D vitamini katmak.

5 / 11

Ancak John Townshend bundan o kadar emin değil: “Bence una hiçbir şey eklenmemeli. Sadece un, tuz ve su olmalı. Bunu neden yapmak istediklerini anlıyorum ama bence bu eski kafalı bir yöntem.”

6 / 11

Londra’da Queen Mary Üniversitesi’nden araştırmacılar ise, una D vitamini takviyesi yapmanın, günlük dozu almanın en kolay yolu olduğunu söylüyor.

7 / 11

Bu araştırmacıların yaptığı bir çalışma ise, D vitamininin insanları birçok hastalıktan koruduğunu ortaya koyuyor.

8 / 11

Adrian Martineau, “D vitamininin, öksürük, soğuk algınlığı ve grip gibi akut solunum yolu enfeksiyonların riskini yüzde 10 oranında azalttığını ortaya koyduk.

9 / 11

Ayrıca, D vitamini seviyeleri çok düşük olan insanların, D vitamini almaya başladıktan sonra öksürük, soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara yakalanma risklerinin yüzde 50 azaldığını gördük” diyor.

10 / 11

Araştırma, düşük D vitamini seviyesiyle depresyon arasında bir ilişki olduğunu da ortaya koymuş. Kısacası, ister güneş, ister gıda, ister hap kaynaklı olsun, yeterli seviyede D vitamini almak sağlıklı bir yaşam için kritik önem taşıyor.

11 / 11

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA