reklam
reklam

SON DAKİKA

Haberde Gündem
reklam

Muhterem Nur'dan Fikret Hakan açıklaması: 'Hep kalanlar üzülür'

Muhterem Nur'dan Fikret Hakan açıklaması: 'Hep kalanlar üzülür'
Bu haber 13 Temmuz 2017 - 13:30 'de eklendi ve 1.327 views kez görüntülendi.

Fikret Hakan’ın en ünlü filmlerinden Üç Arkadaş’ta birlikte kamera karşısına çıktığı kadim dostu Muhterem Nur, “Tarifsiz üzüntü içindeyim” dedi. Muhterem Nur, duygularını, “Yeşilçam’ın en iyi oyuncularından biriydi. Yavaş yavaş eksiliyoruz maalesef. Belki bir sonraki giden ben olacağım kim bilir. Gidenlerin peşinden hep kalanlar üzülüyor” diye anlattı.

Haziran ayında Doğan Kitap etiketi ile çıkan ve yaşamına dair ilginç ayrıntıları gazeteci Gülşen İşeri ile paylaştığı “Ömrümce Ağladım” kitabıyla da adından söz ettiren Muhterem Nur, çok sevdiği dostu Fikret Hakan’ın ardında duygularını şu şekilde paylaştı:

“Fikret’in öldüğü gün haberi aldım. Tarif edemem üzüntümü. Fikret’le çok uzun yıllardır arkadaştık. İlk filmlerimizi birlikte çekmiştik. İlk olarak Karacaoğlan’da oynadık Karacaoğlan’dan seneler sonra da Üç Arkadaş’ı beraber çektik. Tabii dostluğumuz filmlerle sınırlı değildi. Çok yakın bir arkadaşımla birlikteydi o zamanlar. Biz de hep beraber görüşürdük, birlikte gezer dolaşırdık. Çok iyi bir dost, çok iyi bir arkadaştı ve çok da dürüst bir insandı. Annesini de çok yakından tanırdım. Fikret çok iyi bir ailenin çocuğuydu.

İlerleyen zamanlarda senelerce birbirimizi hiç görmedik. Uzaklıklar girdi araya fakat kalbimiz hep birlikteydi. Çok uzunca bir süredir rahatsızlık çekiyordu. En başından beri biliyordum fakat herkesten, basından özellikle saklanıyordu. Yanına da kimseleri almıyorlardı. Ben de rahatsız olduğum için maalesef ziyaretine gidemedim. Vefatıyla da çok üzüldüm. “Ömrümce Ağladım” isimli kitabımda da Fikret’ten çokça bahsettim. Üç Arkadaş filmi en önemli bağlarımızdan biriydi. Salih Tozan, Semih Serezli, Fikret Hakan ve ben. Yeri çok özel ve ayrıdır. Kör bir kızı canlandırıyordum, Fikret’le de birbirimize çok destek olurduk çekimlerde. Yan roller de çok kuvvetliydi zaten. Tabii çok genç ve kırılgandık hepimiz. En ufak bir aksaklıkta hemen üzülürdük. Bazen çok prova yapar tek bir plan çekerdik. O zamanın şartlarına göre çok iyi çekilmiş bir filmdir.

Yeşilçam’ın en iyi oyuncularından biriydi. Yavaş yavaş eksiliyoruz maalesef. Belki bir sonraki giden ben olacağım kim bilir. Gidenlerin peşinden hep kalanlar üzülüyor. Mekânı cennet olsun. Ailesine büyük sabırlar diliyorum. Her şeyiyle çok çok iyi bir insandı.”

Ömrümce Ağladım kitabından

“Üç Arkadaş filmi Muhterem Nur’un sadece star olmasına değil, Memduh Ün’le arasının açılmasına da neden olacaktı. Ün, Muhterem Nur’u Fikret Hakan’dan kıskanmıştı. Artık birlikteliklerinde çatlaklar oluşmaya başlamıştı. Muhterem Nur filmde dizkapağının üzerinde etek giymişse evde kıyamet kopuyordu. Artık bunalmıştı; ‘Göğsünün düğmesi niye açık, bacağın niye açık? Fikret Hakan’la aranda ne var?’ gibi sorular onu yavaş yavaş soğutmuştu Memduh Ün’den.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA